Reklamhuset Gammelgården - Kontakta oss

 

Reklamhuset Gammelgården
Telefon:   0176-144 17
info@reklamhusetgammelgarden.se
 
Post- och besöksadress:
Tibeliusgatan 2, 761 50 Norrtälje
 
Se karta...»
 
Färdväg...»

 

Koordinater:
 
WGS 84 (lat, lon):
N 59° 45.595', E 18° 41.548'
WGS 84 decimal (lat, lon):
59.75991, 18.69246
RT90:
6630224, 1662246
SWEREF99:
6630449, 707377
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 

Bosse Bergqvist

Bosse Bergqvist
Trycksaksrådgivare
Se mer om Bosse...»
Telefon: 08-644 15 04, 070-644 15 74
bosse@katarinatryck.se

Jakob Ekman
Grafisk formgivare
Se mer om Jakob...»
Telefon: 070-790 43 80
jakob@jakobekman.com

Olof Engfeldt
Copy Director
Se mer om Olof...»
Telefon: 070-757 56 38
olof@engfeldt.se

Eva Forsberg
Projektledare
Se mer om Eva...»
Telefon: 076 890 75 24
E-post: eva@expokonsult.se

Camilla Forslund
Projekt- / produktionsledare
Se mer om Camilla...»
Telefon: 0176-106 00 / 070-924 41 83
camilla@forslund.se

Peter Forslund
Illustratör/projektledare
Se mer om Peter...»
Telefon: 0176-106 00 / 070-846 15 94
peter@forslund.se

Peter Höglund, webbdesigner

Peter Höglund
Webbdesigner / multimediaproducent
Se mer om Peter...»
Telefon: 070-532 48 14
peter@webpunkten.se

Kerstin Sandh
Redovisningskonsult
Se mer om Kerstin...»
Telefon: 0176–144 30 / 070–371 34 23
kerstin@bokmalen.eu

Johanna Schuster
Kommunikatör och livsdesigner
Se mer om Johanna...»
Telefon:0768-45 32 42
johanna@wanderingliving.com

 

Karin Sundin
Grafiskformgivare/-Magasinlayout
Se mer om Karin...»
Telefon: 0176-124 66 / 070-543 06 78
karin@sundinreklam.se

 

Fredrik Östberg
Creative director / projektledare
Se mer omFredrik...»
Telefon: 070-543 04 66
fredrik@minabastapolare.se

 

Karin Österman
Varumärkeskonsult,
European Trademark Attorney
Se mer om Karin...»
Telefon: 070-626 92 30
karin.osterman@rtmbrand.com

 

 

 

Färdväg

 

Från Stockholm (ca 60 min):
Kör E18 norrut mot Norrtälje. När du kommer in i Norrtälje befinner du dig på Stockholmsvägen.
Följ Stockholmsvägen (över Norrtäljeån) tills du har Norrtälje busstation på höger sida. Fortsätt
rakt fram (norrut). Vägen byter nu namn till Baldersgatan. Efter ca 300 m, sväng vänster på
Tibeliusgatan (vägskylt ”Reklamhuset Gammelgården”). Efter knappt 300 m finns vi i ett vitt,
ca 200 år gammalt, trähus på vänster sida (vid gatans slut, mitt emot Norrtelje Tidning).
Kundparkering inne på gården.


Från Norrtälje busstation:
Gå/kör Baldersgatan norrut. Efter ca 300 m, ta vänster på Tibeliusgatan (vägskylt ”Reklamhuset
Gammelgården”). Efter knappt 300 meter finns vi i ett vitt, ca 200 år gammalt, trähus på vänster
sida (vid gatans slut, mitt emot Norrtelje Tidning). Kundparkering inne på gården. Direktbussar
mellan Tekniska Högskolan och Norrtälje avgår cirka var 5:e minut under rusningstrafik.

Alla direktbussarna är "dubbeldäckare" med internetservice ombord.